Jak zamówić

Strona ledynawymiar24.pl umożliwia samodzielne skonfigurowanie i zamówienie oświetlenia led pod wymiar. Oświetlenie oferowane jest w postaci liniowych opraw led. Aby zamówić oświetlenie należy kliknąć na zakładkę konfigurator, a następnie krok po kroku zaznaczać interesujące nas pola. Przed skorzystaniem z konfiguratora polecamy zapoznanie się z poniższą pomocą, która wyjaśnia i omawia poszczególne składniki konfigurowanego oświetlenia.

Który system wybrać ?

Poniżej przedstawiamy rodzaje oświetlenia linowego w zależności od zastosowania wraz z przykładowymi zdjęciami ich użycia.

  • Nawierzchniowe

    Oświetlenie nawierzchniowe najczęściej adaptowane jest do istniejących już mebli kuchennych, szaf itp., jak i nowych mebli. Dzięki zastosowaniu niskiego, estetycznie wykończonego profilu, oprawy są praktycznie niewidoczne. Montaż ich odbywa się za pomocą taśmy dwustronnie klejącej lub specjalnych mocowników. Tego typu oświetlenie jest najczęściej wybierane przez klientów naszej firmy.

  • Do wbudowania

    Ten rodzaj oświetlenie przeznaczony jest głównie do zamontowania w meblach nowo powstających. Specyficzna konstrukcja profili umożliwia ich montaż w specjalnie wykonanych kanalikach przez firmę meblarską. Większość firm meblowych, działających na rynku, stosuje już tego typu rozwiązania i przygotowuje meble zgodnie z wytycznymi klienta. Oprawy montuje się za pomocą kleju lub silikonu.

  • Kątowe

    Rozwiązanie to umożliwia zamontowanie opraw w załamaniach kątowych, np.między szafkami wiszącymi a ścianą (kafelkami) tworząc estetyczną linię światła do blatu kuchennego, garderoby itp. Użyta listwa aluminiowa stanowi też eleganckie wykończenie narożników ścian K-G, zakrywa linię pomiędzy kafelkami a meblami itp. Często stosowane również w garderobach, gdzie oświetlenie zamontowane jest w narożnikach bocznych ścian lub na froncie bocznych ścianek (półek) ze skierowanym światłem do wewnątrz.

Dobór mocy oświetlenia

W zależności od miejsca zastosowania, jak i funkcji jaką ma spełniać oświetlenie, przygotowaliśmy dla Państwa cztery rodzaje jasności.

  • Idealne

    Zastosowanie oświetlenia o mocy 14,4W / 1mb emituje taką ilość światła, że nie ma potrzeby stosowania światła głównego ani innych dodatkowych opraw oświetleniowych. System ten jest najczęściej wybierany spośród oferowanych i zaspokoi potrzeby każdego użytkownika, nawet osób, które do pracy potrzebują bardzo dużą ilość światła.

  • Podstawowe

    W odróżnieniu od systemu idealnego charakteryzuje się mniejszym poborem mocy o 1/3 i pozwala również na pracę bez dodatkowego systemu doświetlającego. System ten przewidziany jest dla użytkowników, dla których ilość światła ma mniejsze znaczenie, a zależy im na równomiernym oświetleniu blatu.

  • Doświetlające

    Oprawy z poborem mocy o połowę mniejszym niż system idealny znajdują zastosowanie wraz z włączonym głównym oświetleniem w pomieszczeniu. Służą jako doświetlenie blatu, szafy jednolitym światłem na całej długości bez zaciemnionych miejsc.

  • Dekoracyjne

    System ten pobiera najmniejszą ilość energii spośród oferowanych i służy jako element dekoracyjny lub doświetlający. Najczęściej znajduje zastosowanie w garderobach, szafach przesuwnych, szufladach itp.

Jaką barwę światła wybrać?

Do Państwa dyspozycji udostępniamy dwie barwy światła. Wybór koloru pozostawiamy Państwu, jednakże poniżej obie barwy zostają opisane zgodnie z naszymi sugestiami zastosowań.

  • Biały ciepły

    Barwa ta zbliżona jest do barwy światła, jaką emitują tradycyjne żarówki żarowe. Najczęściej jest stosowana przez klientów, którzy są przyzwyczajeni do klasycznego oświetlenia i lubią nastrojowe, uspokajające światło. Kolor ten często dobierany jest ze względu na kolorystykę mebli i ścian w odcieniach pastelowych.

  • Biały zimny

    Nowoczesny typ światła, nieosiągalny w żarówkach tradycyjnych. Barwa ta jest ostatnio najczęściej wybierana do wnętrz zaprojektowanych w nowoczesnym stylu. Ze względu na barwę zbliżoną do światła dziennego pasuje do wielu kolorów mebli i ścian (biały, niebieski, zielony, czarny itp.) W odróżnieniu od barwy białej ciepłej emituje około 20% więcej światła.

Sposoby załączania opraw

Proponujemy Państwu dwa sposoby załączania opraw. Pierwszy polega na załączaniu każdej z opraw z osobna (włącznik wbudowany w oprawę) lub drugi sposób, gdzie jest jeden włącznik załączający oprawy podłączone do jednego zasilacza. Włączniki przewidziane do każdej oprawy z osobna są montowane wewnątrz oprawy, na wejściu przewodu zasilającego. Natomiast włączniki załączające wszystkie oprawy, zasilane na raz z jednego zasilacza, montowane są jako osobne urządzenia z czujnikiem wyprowadzonym na zewnątrz.

  • Włącznik bezdotykowy montowany w oprawie

    włącznik-bezdotykowy

    Włącza oświetlenie wykrywając krótki ruch dłoni lub innego przedmiotu w odległości do 5 cm od sensora. Kolejny ruch powoduje wyłączenie oświetlenia. Znakomicie sprawdza się w meblach kuchennych i łazienkach, gdzie domownicy narażeni są na dotykanie mokrymi dłońmi standardowych wyłączników mechanicznych i gniazdek elektrycznych. Ten sposób załączania gwarantuje wysokie bezpieczeństwo a także robi wrażenie na gościach.

     

  • Włącznik klawiszowy montowany w oprawie

    Montowany jest w oprawie i włącza oświetlenie oprawy po naciśnięciu klawisza. Ponowne naciśnięcie klawisza wyłącza diody oprawy. 

  • Włącznik zewnętrzny bezdotykowy SR8001A DC

    Składa się z centralki sterującej oraz zewnętrznej sondy wykrywającej ruch. Urządzenie włącza oświetlenie wykrywając krótki ruch dłoni lub innego przedmiotu w odległości do 5 cm od sensora. Kolejny ruch powoduje wyłączenie oświetlenia. Znakomicie sprawdza się w meblach kuchennych i łazienkach, gdzie domownicy narażeni są na dotykanie mokrymi dłońmi standardowych wyłączników mechanicznych i gniazdek elektrycznych. W tym przypadku centralkę sterującą montuje się z reguły w bliskiej odległości od zasilacza, a sondę wykrywającą ruch montuje się np. w dnie szafki. Sterownik montowany jest pomiędzy zasilaczem, a oprawami. Włącznik charakteryzuje się maksymalną obciążalnością na poziomie 96W, tak więc może włączać od jednej do kilku opraw (moc podłączonych opraw nie może być większa od 96W!).

  • Włącznik zewnętrzny bezdotykowy z funkcją ściemniania SR2005

    Urządzenie składa się z centralki sterującej oraz zewnętrznej sondy wykrywającej ruch. Urządzenie włącza oświetlenie wykrywając krótki ruch dłoni lub innego przedmiotu w odległości do 5 cm od sensora. Znakomicie sprawdza się w meblach kuchennych i łazienkach, gdzie domownicy narażeni są na dotykanie mokrymi dłońmi standardowych wyłączników mechanicznych i gniazdek elektrycznych. Wyłącznik posiada dodatkowo funkcję ściemniania od 0 do 100% w sposób ciągły w pętli. Rozjaśnianie odbywa się poprzez przytrzymanie dłoni w odległości do 5cm od czujnika przez okres około 3 sekund, po których nastąpi automatyczne ściemnianie. Po uzyskaniu odpowiedniej jasności dla użytkownika, wycofanie dłoni spod czujnika spowoduje zapisanie żądanej jasności w wyłączniku. Utrata zapisanego progu jasności nastąpi po zdjęciu napięcia zasilania z wyłącznika.

Jaki dobrać zasilacz?

Skonstruowany przez nas system zamawiania automatycznie dobiera odpowiedni zasilacz do zamówionych opraw. Dzięki temu nie muszą się Państwo martwić, iż wybierzecie nieodpowiednie urządzenie zasilające. Jedyną formą wyboru przez Zamawiającego jest określenie ilości zasilaczy w przypadku, gdy miejsc instalowania opraw będzie więcej niż jedno, np. w kuchni meble są rozmieszczone po dwóch przeciwległych ścianach i połączenie opraw wymagałby przeciągnięcie przewodu w ścianie, wówczas należy wybrać dwa zasilacze.

W swojej ofercie posiadamy dwa typy zasilaczy:

Zasilacz instalacyjny

Zasilacz wtykowy

Sposób mocowania

Ze względu na możliwości oraz miejsce instalowania proponujemy do wyboru dwa sposoby montażu (z wyłączeniem opraw do wbudowania).

  • Montaż za pomocą taśmy samoprzylepnej

    Przewidziany jest do montażu na gładkich powierzchniach (płyty meblowe, szyba, kafelki itp.). Zastosowanie wysokiej jakości taśmy dwustronnie klejącej umożliwa szybkie zamontowanie opraw w przewidzianych miejscach i używaniem ich w krótkim czasie po zamontowaniu.

  • Montaż za pomocą mocowników

    Umożliwia montaż opraw zarówno do gładkich powierzchni (np. meble), płyt kartonowo-gipsowych, powierzchni chropowatych (ściany), metalowych. W przypadku tego montażu opraw możliwe jest w każdym momencie ich zdemontowanie i przeniesienie w inne miejsce (np. podczas zmiany mebli, na czas remontu).

© Copyright NeoLed
projekt i realizacja AdDesign Studio